• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI W KLASACH 1-3
          • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI W KLASACH 1-3

          •  

                     W piątek - 15 września świętowaliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki. Święto to swój początek zawdzięcza książce Petera H. Reynoldsa, pt. „The Dot”, w której poznajemy historię Vashti, dziewczynki, która nie wierzyła w swoje możliwości plastyczne, ale dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w siebie.                                                        

            Dzień Kropki to święto inności, kreatywności i rozwijania ukrytego potencjału, bo przecież każdy ma talent, tylko nie zawsze umiemy go odkryć, potrzebujemy kogoś kto ten talent w nas zauważy. Uczniowie naszej szkoły postanowili, tak jak Vashti, poszukać swoich talentów. W klasach młodszych wspólne świętowanie rozpoczęliśmy od przeczytania lub obejrzenia historii małej Vashti. Tego dnia lekcje zamieniły się w pracownie, rozwijające twórcze myślenie i kreatywność. Każdy próbował swoich sił podczas kropkowania. Rozmawialiśmy o talentach i rozwijaniu skrzydeł. Radości i uśmiechu oraz fantazji w stawianiu kolorowych kropek nie zabrakło. Było układanie kropek z darów lasu, rozwiązywanie zagadek i rebusów, szukanie kropek w przyrodzie, zabawy z piłkami. Dzieci wykazały się kreatywnością i zaangażowaniem. Powstawały „kropkowe” dzieła sztuki. Ich pomysłowość nie miała granic. Prace dzieci zdobią  szkolne korytarze i sale lekcyjne. Cała społeczność szkolna zadbała również o to, by na elementach garderoby pojawiły się kropki, kółka i kropeczki. Było kolorowo, radośnie i emocjonująco!

             

                                                                                                                                                        Opr. M. Zachar

        • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI
          • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

          •  W piątek 15 września odbył się w naszej szkole dzień kreatywnego myślenia,  którego symbolem jest kropka. Aby podkreślić znaczenie tego dnia, uczniowie i nauczyciele nosili ubrania w kropki. 

            Wszyscy uczniowie aktywnie uczestniczyli w zabawach, które miały miejsce na boisku szkolnym. Każda klasa podzielona była na cztery grupy i wykonywała określone prace wymagające myślenia, kreatywności. Między innymi budowaliśmy wieże z papieru i przygotowywaliśmy różne pomoce do gier sprawnościowych. Do zabaw wykorzystywaliśmy rzeczy z recyklingu. Rozwiązania były bardzo różnorodne i ciekawe. W organizacji grup pomagali ósmoklasiści.                                                                          

            Panowała wesoła atmosfera. Była to miła odmiana od typowych lekcji. Po zakończeniu zadań zatańczyliśmy belgijkę.

            Równocześnie w bibliotece szkolnej rozgrywano Turniej Szachowy. Jego przeprowadzeniem zajmowali  się uczniowie klasy 7a (A. Ciechan, B.Kociemba, G. Siembida).                                                           

            Najlepszymi graczami w szkole okazali się: Grzegorz Siembida, Olaf Rudnicki, Jacek Solski.

                                                                                                     

        • ZEBRANIA Z RODZICAMI
          • ZEBRANIA Z RODZICAMI

          • Zapraszamy na zebrania,które odbędą się 18.09.2023 roku (poniedziałek) o godzinie:

            - klasy 1 i 3 - godzina 17:00

            - klasy 4-8 - godzina 17:30

             

            Wykaz sal, w których odbędą się spotkania:

            kl. 1a – sala nr 32 (II piętro) – wychowawca: Agnieszka Garczyk

            kl. 1b – sala nr 33 (II piętro) – wychowawca: Jolanta Krzyżyk

            kl. 1c – sala nr 6B (I p. w „starym” budynku) – wychowawca: Marlena Krupa

            kl. 3a – sala 25 (I piętro) – wychowawca: Małgorzata Zachar

            kl. 3b – sala nr 29 (II piętro) – wychowawca: Zdzisława Zając

            kl. 4a – sala nr 21 (I piętro) – wychowawca: Karolina Mrozińska

            kl. 4b – sala nr 19 (parter) – wychowawca: Małgorzata Gebel

            kl. 5a – sala nr 26 (I piętro) – wychowawca: Grażyna Drzewiecka-Olszewska

            kl. 5b – sala nr 24 (I piętro) – wychowawca: Angelika Rozpara

            kl. 5c – sala nr 3 (parter) – wychowawca: Łukasz Polak

            kl. 6a – sala nr 17 (parter) – wychowawca: Magdalena Olszewska

            kl. 6b – sala nr 016 (piwnica) – wychowawca: Joanna Marcinkowska

            kl. 6c – sala nr 10 (parter) – wychowawca: Anna Pukacz-Górnikowska

            kl. 7a – sala nr 20 (I piętro) – wychowawca: Beata Kreli

            kl. 7b – sala nr 5 (parter) – wychowawca: Małgorzata Dworniczak

            kl. 8a – sala nr 6 (parter) – wychowawca: Małgorzata Krupska

            kl. 8b – sala nr 23 (I piętro) – wychowawca: Anna Wojciechowska

            inf.

             

        • TALENCIAKI
          • TALENCIAKI

          • Nasza szkoła przystąpiła do akcji „Szkoły Pełne Talentów”, polegającej na zbieraniu Talenciaków (specjalnych kuponów) i wymienianiu ich na nagrody. Talenciaki są wydawane w sklepach stacjonarnych Lidl (za każde 50 złotych wydane na zakupy) pod warunkiem zakupu minimum jednego owoca lub warzywa. Talenciaki można wrzucać do ustawionych w szkole specjalnych pudełek (przy wejściu głównym i na holu szkoły) lub skanując z nich unikalny kod QR. Dodatkowo każdy Talenciak to także los w Wielkiej Szkolnej Loterii, w której do wygrania będzie m.in. kompletnie wyposażona sala komputerowa. Szczegóły i regulamin akcji na www.lidl.pl/Szkoly

            Talenciaki na nagrody szkoła może wymienić do 17 grudnia 2023 roku. Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji i wsparciu naszej szkoły.

        • PROJEKT "POZNAJ POLSKĘ"
          • PROJEKT "POZNAJ POLSKĘ"

          • Projekt "Poznaj Polskę"

            Wycieczka do Wrocławia- zespół historycznego centrum

            Kolejkowo

             

            Dnia 12.09.2023r. uczniowie z klasy 2a i 2b uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia współfinansowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach projektu ,,Poznaj Polskę”.

            Licencjonowany przewodnik miejski oprowadził nas po najciekawszych zakątkach Wrocławia w poszukiwaniu krasnali. Uczniowie wraz z opiekunami zachwycali się uliczkami okalającymi Rynek. Zwiedziliśmy Stare Miasto: Rynek, Ratusz, Plac Solny, Targ Kwiatowy oraz zobaczyliśmy Piwnicę Świdnicką. Przez całą trasę szukaliśmy nowych, charakterystycznych dla tego miasta krasnali. Każdy z nich był inny, zabawny i co najciekawsze, zawsze związany z odwiedzanym miejscem. Przewodnik o każdym z nich nam opowiedział.

            Kolejnym punktem programu było Kolejkowo. Twórcy Kolejkowa stworzyli ogromną makietę, atrakcję tętniącą życiem i przedstawiającą wspaniały Dolny Śląsk. Dołożyli wszelkich starań, aby jak najdokładniej odwzorować rzeczywistość i przedstawić życie miniaturowych mieszkańców Kolejkowa, ukazując ich w przeróżnych sytuacjach dnia codziennego. W Kolejkowie zobaczyliśmy życie na wsi, towarzyszyliśmy turystom podczas górskich wypraw, widzieliśmy w miniaturze jak wygląda życie leśniczych, kupców, pracowników budowlanych, plażowiczów. Wycieczka była bardzo interesująca, udana dzięki słonecznej  pogodzie. Uczniowie wynieśli dużo ciekawych informacji.

             

                                                                                                               opr. Aneta Grucela

             

        • NARODOWE CZYTANIE
          • NARODOWE CZYTANIE

          •        W sobotę 09 września odbyło się  12. Narodowe Czytanie pod patronatem Pary Prezydenckiej. W tym roku do wspólnego czytania został zaproponowany utwór Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Jak co roku Biblioteka Publiczna im. Jarosława Iwaszkiewicza razem z mieszkańcami Obornik Śląskich wzięła udział w tym ogólnonarodowym przedsięwzięciu. Do grona czytających dołączyły również uczennice naszej szkoły: Pola Osowiecka, Pola Tobiczyk, Jagna Bonkowska, Izabella Rusak, Konstancja Matusiak i Julia Jędrkowiak. Tegoroczny utwór był kiedyś lekturą w szkole średniej. Starsi uczestnicy przed czytaniem fragmentu podzielili się swoimi wspomnieniami związanymi z tym tekstem. Ósmoklasistki pięknie odczytały otrzymane fragmenty. Gratulujemy. Następne Narodowe Czytanie za rok we wrześniu.

             

             

          • WIELKI SUKCES MAI

          • Miło nam poinformować, iż Maja Nowak - uczennica klasy 3a, w prestiżowym, międzynarodowym, muzycznym konkursie "Nouvelles étoiles" w Paryżu, do którego zgłosili się kandydaci z 41 różnych krajów, otrzymała 2 miejsce - 2 SILVER PRICE - fortepian. W klasyfikacji ogólnej otrzymała 89 punktów i zabrakło jej zaledwie jednego punkcika do 1 miejsca - Gold Price ;-) 

            Serdecznie gratulujemy!

          • NABÓR HARCEREK

          • Czuwaj

            Jesteśmy 17 Obornicką Drużyną Harcerek ,,Koliba”.

            Pełne energii, uśmiechu i zwariowanych pomysłów, zapraszamy do nas wszystkie dziewczyny od czwartej klasy.

            W środę będziemy miały dla was małą grę korytarzową, namiastkę tego, co robimy na zbiórkach. Czekają na was zadania i kto wie, może jakaś nagroda na koniec. Będziemy na was czekać w holu już od przerwy po drugiej lekcji.

            Jeśli spodoba ci się to, co dla was przygotowałyśmy i chcesz poczuć ciepło ogniska na twarzy, przyjacielski uścisk osoby obok czy dowiedzieć się, jak smakuje szyszka, to zapraszamy właśnie ciebie na zbiórkę 16.09 w sobotę o 11 do naszej harcówki na Dworcowej 4/1.

            Drużynowa Katarzyna Wojciechowska

        • SZKÓŁKA NARCIARSKA
          • SZKÓŁKA NARCIARSKA

          • Katolickie Stowarzyszenie Ecclesia (Organizacja Pożytku Publicznego) zaprasza dzieci i młodzież w wieku od lat 7 do 16 na ćwiczenia gimnastyczne prowadzone na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 w ramach trzeciej edycji naszego projektu  ‘Szkółki narciarskiej’.

            Szczegóły

        • AKADEMIA SIATKÓWKI
          • AKADEMIA SIATKÓWKI

          • Akademia Siatkówki Bartosza Janeczka w Trzebnicy zaprasza chłopców z roczników 2016-2009 na treningi w celu utworzenia grup treningowych. Treningi będzie prowadził trener koordynator Bartosz Janeczek, pasjonat siatkówki halowej, gracz klubów Plusligowych i Reprezentacji Polski obecnie trener kadry Dolnego Śląska siatkówki plażowej.Szczegółowe informacje oraz plan rozwoju Akademii pod numerem 697888765

             Przyjdź i sprawdź czy Ci się spodoba. Bezpłatne treningi we wrześniu.

            Zapisy i treningi we wrześniu są prowadzone w hali SP3 w Trzebnicy w dniach:

            • Środa 06.09.2023   – godz. 16.00 – 18.00
            • Piątek 08.09.2023  – godz. 16.00 – 18.00
            • Środa 13.09.2023   – godz. 16.00 – 18.00
            • Piątek 15.09.2023  – godz. 16.00 – 18.00
            • Środa 20.09.2023   – godz. 16.00 – 18.00
            • Piątek 22.09.2023  – godz. 16.00 – 18.00
            • Środa 27.09.2023   – godz. 16.00 – 18.00
            • Piątek 29.09.2023  – godz. 16.00 – 18.00

            We wrześniu treningi są bezpłatne i zależy od ilości chętnych wtedy od października stworzę grupy treningowe klasy 1-2 , 3-4 , 5-6 , 7-8. 

            W razie pytań o cenę to od października jest 12 godzin treningowych w miesiącu czyli 12,5zł za godzinę to daje 150zł miesięcznie.

          • ERASMUS+

          • Ostatnie dwa tygodnie sierpnia miałam przyjemność spędzić na Cyprze, gdzie w ramach programu Erasmus+ wzięłam udział w kursie językowym - General English Intensive, zorganizowanym przez szkołę językową Bayswater Cyprus w Limassol.

            Zajęcia odbywały się w małych grupach, były bardzo dobrze i ciekawie opracowane, podzielone na moduły - słuchanie, czytanie, mówienie, elementy gramatyki i pisanie – co sprawiało, że czas bardzo szybko płynął. Po głównej części zajęć, odbywała się jeszcze godzina konwersacji, gdzie można było rozmawiać z ludźmi z wielu części świata, co było ciekawym doświadczeniem, szczególnie ze względu na różnorodne akcenty 😊.

            Po zajęciach szkoła organizowała ciekawe aktywności, z których chętnie korzystałam – były to wycieczki autokarowe do okolicznych miast i wiosek, zwiedzanie najciekawszych atrakcji w Limassol, wieczorne konwersacje w kawiarni, podchody, a nawet mecze.

            Czas spędzony na Cyprze wspominam bardzo miło. Miałam okazję korzystać z języka angielskiego w praktyce, poznać wielu ciekawych ludzi, zobaczyć jak się żyje na wyspie, poznać nową kulturę i spróbować tradycyjnych potraw cypryjskich.

             

            Jolanta Krzyżyk

          • ERASMUS+

          •        W dniach 21.08.2023-01.09.2023 miałam możliwość uczestniczyć w ramach programu Erasmus+ w dwutygodniowym kursie języka angielskiego -General English Intensive. Szkolenie to odbyło się na Cyprze w Limassol w Szkole Bayswater Cyprus. Kurs był bardzo dobrze zorganizowany. Poprzedził go test kwalifikacyjny na platformie edukacyjnej, który uzupełniłam jeszcze przed wyjazdem. Na podstawie osiągniętych wyników, przydzielono mnie do odpowiedniej grupy językowej na moim poziomie. Kurs odbywał się w małych międzynarodowych grupach pięć dni w tygodniu. Każdego dnia miałam możliwość doskonalenia swoich umiejętności językowych ze szczególnym uwzględnieniem umiejętności komunikacyjnych. Kadra pedagogiczna w tej szkole, to ludzie kompetentni, pełni pasji i empatii. Z uśmiechem i dużą troską podchodzili do każdego uczestnika. Dzięki temu nauka była prawdziwą przyjemnością. Nabyte umiejętności z pewnością wykorzystam w przyszłości. Na koniec kursu wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty. W trakcie szkolenia poznałam wielu ciekawych ludzi z Polski i innych państw Europy. Z kilkoma osobami nawiązałam bliższą relację i pomimo zakończenia kursu nasz kontakt trwa nadal. Popołudniami oraz w weekendy wraz z koleżankami jeździłyśmy na wycieczki, dzięki którym miałyśmy możliwość bliższego poznania pięknych zakątków Cypru, jego historii, kultury i ciekawych ludzi. Z przyjemnością poznawałyśmy kuchnię cypryjską, delektując się regionalnymi potrawami. Uczestniczyłyśmy również w wycieczkach organizowanych przez szkołę Bayswater Cyprus. Jestem bardzo zadowolona z takiej formy szkolenia. Cieszę się, że mogłam w tak ciekawy sposób uczyć się języka, którego znajomość jest moim zdaniem niezbędna w dzisiejszych czasach.

            Agnieszka Garczyk

          • ERASMUS+

          • Od 19 czerwca do 1 lipca 2023 roku miałam okazję podnosić swoje kompetencje językowe przebywając na Malcie i uczestnicząc w kursie języka angielskiego. Był to bardzo intensywny czas. Zajęcia odbywały się w czteroosobowej międzynarodowej grupie w szkole językowej ETI w St. Julians i prowadzone były w bardzo urozmaicony sposób. Uczestnictwo w mobilności to jednak nie tylko nauka, ale również możliwość zwiedzenia tej pięknej wyspy. Odwiedziłam wiele miast m.in.: Valettę - stolicę Malty, Mdinę (moim zdaniem najpiękniejsze miasto Malty), Rabat, Marsaxlokk, Sliemę, w której mieszkałam, St. Julian's, Buggibę i wiele innych. Zauroczyła mnie także przepiękna wyspa Gozo.

                    Wyjazd umożliwił mi nie tylko obycie językowe, ale był też okazją do nawiązania nowych znajomości i wymiany doświadczeń zawodowych. Nabyte umiejętności z pewnością będę wykorzystywać w pracy np. realizując projekty czy współpracując z innymi europejskimi nauczycielami.

            Wyjazd był bardzo cennym doświadczeniem, który dał mi możliwości poznania nowych osób, wymianę doświadczeń oraz poznanie kultury i zwyczajów innych krajów.

            Ewa Lenartowicz

          • Organizacja dnia 4 września 2023 r.

          •  

            Ksiądz Proboszcz Rafał Chwałkowski zaprasza uczniów na Mszę św. rozpoczynającą nowy rok szkolny w dniu 4 września 2023 r. do kościoła parafialnego przy ul. Trzebnickiej na godz. 07:45.

             

            4 września 2023 r. rozpoczynamy w naszej szkole
            nowy rok szkolny 2023/2024.

            O godzinie 08:30 na boisku szkolnym odbędzie się
            apel rozpoczynający nowy rok szkolny.

            Po apelu zapraszamy uczniów kl. I - VIII na spotkania z wychowawcami

            w godz. 08:45 – 10:00.

             

            Wychowawcy oczekują na uczniów w klasach zgodnie z poniższym wykazem:

            - kl. 1a – sala nr 32 (II piętro) – wychowawca: Agnieszka Garczyk
            - kl. 1b – sala nr 33 (II piętro) – wychowawca: Jolanta Krzyżyk
            - kl. 1c – sala nr 6B (stary budynek) – wychowawca: Marlena Krupa
            - kl. 2a – sala nr 30 (II piętro) – wychowawca: Ewa Fast
            - kl. 2b – sala nr 31 (II piętro) – wychowawca: Aneta Grucela
            - kl. 3a – sala 25 (I piętro) – wychowawca: Małgorzata Zachar
            - kl. 3b – sala nr 29 (II piętro) – wychowawca: Zdzisława Zając
            - kl. 4a – sala nr 3 (parter) – wychowawca: Anna Jeż
            - kl. 4b – sala nr 19 (parter) – wychowawca: Małgorzata Gebel
            - kl. 5a – sala nr 26 (I piętro) – wychowawca: Grażyna Drzewiecka-Olszewska
            - kl. 5b – sala nr 24 (I piętro) – wychowawca: Angelika Rozpara
            - kl. 5c – sala nr 21(I piętro) – wychowawca: Łukasz Polak
            - kl. 6a – sala nr 17 (parter) – wychowawca: Magdalena Olszewska
            - kl. 6b – sala nr 016 (piwnica) – wychowawca: Joanna Marcinkowska
            - kl. 6c – sala nr 10 (parter) – wychowawca: Anna Pukacz-Górnikowska
            - kl. 7a – sala nr 20 (I piętro) – wychowawca: Beata Kreli
            - kl. 7b – sala nr 5 (parter) – wychowawca: Małgorzata Dworniczak
            - kl. 8a – sala nr 6 (parter) – wychowawca: Małgorzata Krupska
            - kl. 8b – sala nr 23 (I piętro) – wychowawca: Anna Wojciechowska

             

            Świetlica szkolna czynna od godz. 06:45

            Godziny przyjazdów i odjazdów autobusu szkolnego w dn. 04.09.2023 r.

            Przywozy: Kolonia Golędzinów - 07:44; Kowale - 07:20; Kuraszków - 07:20; Borkowice - 07:25; Lubnów - 06:45; Rościsławice – 06:55; Jary - 07:00; Wilczyn (przy osiedlu) - 07:30; Wilczyn (ul. Obornicka/Parkowa) - 07:30; Nowosielce - 06:50; Ciecholowice - 06:55

            Odwozy: od godz. 10:30

             

            W pierwszym tygodniu nauki godziny przyjazdów i odjazdów autobusów szkolnych według rozkładu z poprzedniego roku szkolnego.

            inf.

        • Szanowni Rodzice pierwszoklasistów w roku szkolnym 2023/2024
          • Szanowni Rodzice pierwszoklasistów w roku szkolnym 2023/2024

          • W związku ze zmianą liczebności uczniów klas pierwszych, a co za tym idzie ze zmianą wychowawstwa, odbędzie się kolejne zebranie,  na które zapraszamy w dn. 29 sierpnia 2023 r. o godz. 17:30 do sali gimnastycznej.

            Dyrektor Marta Michalkiewicz

          • INFORMACJA I BROSZURA NT. WSZAWICY

          • Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Trzebnicy w związku ze zbliżającym się nowym rokiem szkolnym przypomina, że problem wszawicy od lat pojawia się najczęściej właśnie po okresie wakacyjnym.

            Grupą szczególnie narażoną na wszawicę są dzieci, które zarażają się przez kontakty bezpośrednie w czasie zabawy oraz nie wyrobione w pełni nawyki higieniczne.

            Kolonie i wszelkiego rodzaju obozy wakacyjne bardzo sprzyjają rozprzestrzenianiu się wszawicy, dlatego kiedy dziecko wraca już do domu powinniśmy dokładnie sprawdzić mu skórę głowy i włosy.

            W związku z tym, że wszawica przenosi się bezpośrednio przez styczność z drugą osobą nie ma możliwości przenoszenia jej przez sprzęty. Dlatego w ramach profilaktyki należy dokonywać systematycznie przeglądów włosów dziecka, podczas zabawy z innymi dziećmi upinać lub związywać włosy dziecka, przypominać dzieciom o przestrzeganiu zasad higieny osobistej, uczulać dzieci aby nie wymieniały się z innymi rzeczami osobistymi (np. szczotką, grzebieniem, czapką).

            W przypadku zdiagnozowania wszawicy należy bezwzględnie leczyć nie tylko samego pacjenta, ale także obserwować i ewentualnie leczyć wszystkie osoby kontaktujące się blisko z pacjentem (rodzina).

            W związku z powyższym należy podkreślić, że to właśnie rodzice odgrywają najważniejszą rolę                    w zwalczeniu i ograniczeniu rozprzestrzeniania się wszawicy, a ich zaangażowanie                                i skoordynowanie działań jest niezbędnym warunkiem skutecznego rozwiązania problemu.

            W przypadku stwierdzenia wszawicy w szkole lub placówce potrzebne jest podjęcie działań profilaktycznych w tym zakresie i wypracowanie z udziałem rodziców stosownych procedur, które będą przez wszystkich akceptowane i respektowane, dlatego niezbędna jest współpraca pomiędzy rodzicami, dyrekcją placówki, nauczycielami oraz pielęgniarką lub higienistką szkolną.

            Główny Inspektor Sanitarny pismem z dnia 12 kwietnia 2023 r. zwrócił się do Ministerstwa Zdrowia o stanowisko w zakresie wskazania osób uprawnionych do kontroli stanu czystości skóry głowy u ucznia z podejrzeniem wystąpienia wszawicy.

            Ministerstwo Zdrowia pismem z dnia 5 maja 2023 r., znak: ZPR.664.32.2023.AW przekazało do Głównego Inspektoratu Sanitarnego stanowisko w przedmiotowej sprawie wskazując, że             w przypadku podejrzenia występowania wszawicy wśród dzieci i młodzieży szkolnej, pielęgniarka lub higienistka szkolna może przeprowadzić kontrolę wśród uczniów, których rodzice nie wyrazili sprzeciwu wobec objęcia ich dzieci profilaktyczną opieką zdrowotną, zgodnie z ustawą z dnia 12 kwietnia 2019 r. o opiece zdrowotnej nad uczniami.

            W przypadku podejrzenia wystąpienia wszawicy u ucznia/uczniów przeglądy stanu czystości skóry głowy powinny odbywać się z poszanowaniem prawa ucznia (pacjenta) do zachowania w tajemnicy informacji o stanie zdrowia i nieujawnianie ich osobom nieuprawnionym.

            Przeglądy powinny być dokonane w gabinecie profilaktyki zdrowotnej, indywidualnie,                     z zachowaniem intymności i prywatności dziecka oraz zasad higieny (w gabinecie powinien przebywać tylko jeden uczeń). Rodzicom należy przekazać  informacje o konieczności przeprowadzenia zabiegów higienicznych w przypadku stwierdzenia wszawicy w danej grupie uczniów.

            Zgodnie z ustawą z dnia 12 kwietnia 2019 r. o opiece zdrowotnej nad uczniami, pielęgniarka środowiska nauczania współpracuje z dyrektorem szkoły, nauczycielami oraz pedagogiem szkolnym,   a także rodzicami uczniów.

            Więcej informacji na temat wszawicy znaleźć można na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego https://www.gov.pl/web/gis/wszawica--leczenie-i-zapobieganie--fakty-i-mity-o-wszawicy

             

             

                                                                                                                               Państwowy Powiatowy

                                                                                                                               Inspektor Sanitarny

                                                                                                                               w Trzebnicy

                                                                                                                               mgr Szymon Klakočar

            PEDIKULOZA.pdf